Jak vybrat tlačítkový telefon

Na trhu se setkáte s velkým množstvím mobilů. Setkáte se převážně s dotykovými, v menší míře potom s těmi tlačítkovými, které ale mají stále své opodstatnění a místo mezi zákazníky.

Pokud využíváte mobilní telefon pouze na telefonování a psaní SMS zpráv, pak pro Vás může být tlačítkový telefon ten správný, a který má i spoustu dalších výhod.

Hlavním důvodem výběru klasického mobilu je zejména alfanumerická klávesnice s řadou kontextových tlačítek, kterou dále doplňuje zpravidla i multifunkční čtyřsměrný ovladač pro rychlou navigaci v základním menu. Hardwarová klávesnice tlačítkového telefonu vždy výrazně usnadňuje celkové ovládání, a to za jakýchkoliv podmínek.

Tlačítkový telefon je jednoduchý na ovládání a snese i výrazně horší zacházení, díky své pevnější konstrukci. Je tudíž vhodný pro náročnějšího uživatele, co se týče prostředí, ve kterém jej využívá.

Dotykový displej vyžaduje jistou míru přesného a citlivého zacházení. Tlačítkové telefony nabízí příjemně malé rozměry, nízkou hmotnost a skvělou ovladatelnost v náročnějším prostředí. 

Co by uvítal každý uživatel dotykového telefonu a co patří mezi další výhody tlačíkového telefonu je delší výdrž baterie, a to mnohonásobně. Výdrž baterie se pohybuje okolo jednoho týdne běžného provozu na jedno nabití.

Jak správně vybrat a na co se zaměřit?
 • Je důležité brát v potaz rozložení hardwarové alfanumerické klávesnice a její podsvícení, která je důležitých ovládacích prvkem telefonu,  jako. další základní tlačítka.
 • Další co nás zájímá je konstrukce telefonu, která by měla nabídnout ideální tvar a zároveň umožňovat snadné ovládání jen jednou rukou. Podle Vašich požadavků vybírejte i vhodnou kontrukci telefonu – telefon s běžnou konstrukcí, odolný tlačítkový nebo kompaktní večko s rozevíracím tělem.
 • Jako další hodnotící parametr se nesmí zapomenout na displej. Vybýrejte barevný displej s nastavitelnou úrovní podsvícení, který musí poskytovat dostatečně velkou úhlopříčku, kvalitní pozorovací úhly a dobrou čitelnost za jakékoliv denní či noční situace. Běžným standardem klasických mobilů je TFT displej s QVGA rozlišením. U displeje s nižším rozlišením je nutné počítat s viditelným rastrem, který alespoň vynahrazuje nižší spotřeba.
 • I když výdrž baterie tlačítkových telefonů seřadí mezi jejich výhody, berte na vědomí i výběr výkonu baterie. Vyberte model s dostatečnou kapacitou baterie (mAh). U takového mobilu můžete počítat s reálnou výdrží baterie na jedno nabití nejen v řádu dnů, ale dokonce i více než týden. Výhodou může být i snadno vyměnitelná baterie, která je přístupná po sundání zadního krytu.
Co dalšího tlačítkové telefony nabízejí?
 • Jednoduché a rychlé ovládání s intuitivně uspořádaným menu – některé z telefonů nabízejí i to, že si menu můžete přizpůsobit svým potřebám.
 • Řadu standardních funkcí – které nabízejí i dotykové telefony. Mezi ně patří budík, kalendář, diktafon, poznámky, kalkulačka, LED svítilna, FM rádio, vestavěný MP3 přehrávač (pro ten je vhodné, aby mobilní telefon byl vybaven interním slotem pro rozšiřující paměťové karty.)
 • Může mít jednoduchý fotoaparát na zadní straně telefonu. Ten by měl nabídnout alespoň rozlišení 2 megapixely (Mpx).
 • Podporu Dual SIM. Tato technologie umožňuje současný provoz dvou SIM karet i od dvou různých operátorů.
 • Vyberte tlačítkový telefon s dnes běžným microUSB rozhraním, díky kterému nabijete telefon na většině dostupných nabíječek.
 • Samozřejmostí by měla být přítomnost klasického 3,5mm jack konektoru pro připojení běžných sluchátek. Výhodou pro řidiče bude i vestavěná technologie Bluetooth pro bezdrátové telefonování přes handsfree sadu v autě.
Systém tlačítkových telefonů
 • Telefony jsou vybaveny pouze proprietárním (uzavřeným) softwarem, zpravidla bez možnosti dalšího rozšíření.
 • Mezi výhody systému těchto telefonů bez operačního sytému (OS) patří tak jejich vysoká bezpečnost a ochrana soukromí.

Mezi oblíbené a osvědčené značky tlačítkových telefonů patří Nokia, Alcatel, MyPhone, Aligator, CPA apod. 

Nakoupit je můžete v jakémkoli elektru, například: 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *