Jak vybrat náušnice

Věřte tomu nebo ne, ale náušnice patří mezi nejvýznamnější a nejdůležitější doplňky. Stejně jako účes i náušnice dotvářejí ten správný dojem z obličeje a naopak špatný výběr náušnic může mít negativní vliv na prvky obličeje, které ženy nerady zvýrazňují. Jelikož jde o jeden z viditelnějších prvků obličeje, je dobré si na jejich výběru dát záležet.

Při výběru náušnic se zaměřte na obličej a jeho tvar. Pokud chcete náušnice darovat, vezměte si s sebou fotografii dotyčné osoby, které náušnice budou dělat radost.

Pokud jde o dárek je lepší volit decentnější a určitě takové, zapadající do stylu šperků obdarované. Levné stříbrné náušnice mají dobrý poměr cena/výkon a určitě potěší obdarovaného.

Oválný obličej

U oválného obličeje přitahuje pozornost přitahuje vysokými lícními kostmi. Tvář se zužuje směrem ke kulaté bradě. Tento tvar je pro výběr náušnic nejjednoduší. Zajímavý efekt vykouzlí oválné visací náušnice, které upozorní na elegantní tvar obličeje. Skvěle budete vypadat i v slzičkových náušnicích, které zvýrazňují přirozený tvar tváře a podtrhují její symetrii a vyváženost.

Kulatý obličej

U kulatého obličeje je již výběr lehce omezen. Kulatý obličej zaujme plnými
tvářemi, širokým nízkým čelem a celkově zaobleným dojmem. Dominantními jsou lícní kosti. Cílem u tohoto tvaru je objičej opticky prodloužit a minimalizovat efekt kulatosti. Pro ženy s kulatým obličejem se krásně hodí decentní náušnice prodloužené vertikálně, peckové/kuličkové náušnice nebo takové, které jsou širší a zdobenější ve spodní části.

Trojuhelníhový a srdcový obličej

U trojuhelníkového a srdcového tvaru obličeje je to stejné jako u kulatého. U tohoto tvaru obličeje je čelo širší než lícní kosti. Obličej se směrem k bradě výrazně zužuje. Často ostrá a špičatá brada se dělí o pozornost s výrazným širokým čelem. Pořizujte si visací, slzičkové a lustrové náušnice, moudrou volbou jsou kousky, jež zaujmou zdobením pod ušními lalůčky a níže.

Hranatý obličej

Šířka čela u čtvercového obličeje odpovídá šířce tváří i linii brady. U hranatého tvaru obličeje by náušnice měli zjemňovat. Jsou vhodné spíše minimalistické s výrazným šperkem, nebo s kulatým designem. Menší i větší kroužky, plné kruhy i polokruhy změkčí rysy čtvercového obličeje. Pozor na nošení širokých a hranatých náušnic.

Shrnutí ohledně tvaru obličeje

Delší užší obličeje (protáhlé a oválné) vypadají nejlépe v náušnicích s dominantní šířkou kratší širší obličeje (čtvercové a kulaté) vypadají nejlépe v delších a úzkých náušnicích delší ostré čelisti (diamantový a srdcový obličej) vypadají nejlépe v delších náušnicích s širokým spodním detailem.

Hypoalergenní materiál náušnic

Nejčastějšími kovy, které vyvolávají alergie, bývají chrom, nikl, hliník nebo kobalt. Šperky vybírejte důkladně a zajímejte se o složení slitiny kovů. Pokud hledáte 100% hypoalergenní drahý kov, tak vsaďte na platinu. Z dražších materiálů se velmi vysokou mírou snášenlivosti, a tedy nízkým rizikem vzniku alergií, může pochlubit třeba palladium, titanium nebo šperky z 14 či 18karátového zlata bez obsahu niklu. Vybírejte kvalitné šperky bez příměsí.

Nakupujte například na sperky-eshop.czstribro-levne.cz

nebo na Heureka.cz

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *