Co je to postcrossing?

Postcrossing je projekt na jehož počátku byl v roce 2005 Paul Magalhäs. Motivací mu byl fakt, že rád dostával poštu, především pohlednice.

Ve zkratce řečeno, jedná se projekt, kde dochází k vzájemným výměnám pohlednic zaslaných mezi registrovanými uživateli.
Celý projekt je veden v anglickém jazyce a i text zprávy na pohlednici by měl být v angličtině. Registrovaní uživatelé si posílají pohlednice. K odeslané pohlednici neodmyslitelně patří i poštovní známky.

Zaregistrujete se, vyberete si, pro vás do té doby neznámého uživatele jenž je rovněž zaregistrován a napíšete mu a pošlete pohled. Od adresáta byste potom měli rovněž pohled obdržet.

Každá pohlednice se značí svým ID. V tom je zahrnuta zkratka země, ze které pochází odesílatel a číslo se značí pořadí odeslaného pohledu.Příjemce do registru toto označení zaeviduje a dá tím najevo, že pohlednici obdržel.

Díky medializaci projektu se toto celosvětové posílání pohlednic stalo velmi úspěšné a v roce 2008 byla zaregistrována miliontá pohlednice. Neskutečné číslo a stále roste. Stále se registrují noví a noví uživatelé a je to jedině dobře. Díky tomuto projektu se alba a krabičky na pohledy utěšeně plní.

Cílem tohoto projektu je nejen se těšit z obdržené pohlednice, třeba z druhé strany zeměkoule, ale tak nějak propojit lidi z celého světa. Vrátit kouzlo psaného slova do vzkazu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *